APAP NOC 50 tabl.

22,97

Opis

APAP NOC 50 tabl.

APAP NOC

DziałanieAPAP Noc łączy przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu z uspokajającym i ułatwiającym zasypianie działaniem difenhydraminy. Co istotne – difenhydramina nie uzależnia, nie powoduje problemów z porannym wstawaniem ani senności w godzinach rannych następnego dnia.ZastosowanieBóle różnego pochodzenia z towarzyszącą bezsennością w tym:* ból głowy* bóle kostno-stawowe* mięśni* zębów* menstruacyjne* nerwobóle* bóle związane z przeziębieniem i grypą.Trudności w zasypianiu spowodowane bólem.PrzyjmowanieZazwyczaj stosowana dawka leku APAP Noc to:Dorośli: 1-2 tabletki na 30 minut przed snem.Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 minut przed snem.Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby.NiepożądaneW przypadku przedawkowania: nudności, wymioty,zaburzenia czynności skurczów serca, reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka), uczucie suchości w jamie ustnej, zawroty głowy.PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Dzieci poniżej 13 r.ż. Preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.InterakcjeNie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Może dojść do nasilenia działania leków przeciwzakrzepowych (warfaryna, pochodne kumaryny), leków działających depresyjnie na o.u.n. (nasenne, anksjolityki, opioidowe przeciwbólowe). Preparat może nasilać działanie i zwiększać toksyczność leków neuroleptycznych (haloperidol i inne pochodne butyrofenonu), przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, tripierścieniowe leki przeciwdepresyjne), przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital), rifampicyny.Skład1 tabletka powlekana zawiera 500mg paracetamolu i 25mg chlorowodorku difenhydraminy.

USP Zdrowie

Przeciwbólowe

lek przeciwhistaminowy bez recepty, maxicortan krem, trądzik zaawansowany, orofarm, krople na kolke, pharmaceris t pianka, inhalator microlife neb 200 opinie, seni 24, maseczka ffp2 apteka, żel do twarzy dermedic, ceneo biotebal, iberogast na gazy, ibum supermax, clitrimazolum, opc wlasciwosci lecznicze

yyyyy