APAP REGULAR 100 tabl.

29,47

Opis

APAP REGULAR 100 tabl.

Apap 100 tabletek

to znany i doceniany lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu o dodatkowym działaniu przeciwgorączkowym. Paracetamol blokuje wytwarzanie bodźca bólowego i hamuje substancje uwrażliwiające receptory bólowe, dzięki czemu dolegliwość nie jest tak znacząco odczuwana. Działanie przeciwgorączkowe polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych i wzroście przepływu krwi, co skutkuje poceniem i utratą ciepła. 

Skład:

Paracetamol 500 mg.

Wskazanie:

bóle głowy, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Działanie:

Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin.

Dawkowanie:

Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby); Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Nie należy podawać leku dzieciom poniżej 12 lat. Przy stosowaniu razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol nie należy przekraczać dawki łącznej 4 gramów paracetamolu w ciągu doby. Jeżeli ból utrzymuje się przez czas dłuższy niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.

USP Zdrowie

Przeciwbólowe

dwusetka cena, clotrimazolum na zajady opinię, kuracja przeciwzmarszczkowa, amocon forte, cardiamid z kofeiną krople opinie, badania psa cena, pirolam lakier zamiennik, opryszczka objawem koronawirusa, żelazo w saszetkach, maxiluten ginkgo plus opinie, masło do ust, acne drem, odpornosc noworodka, tabletki na libido na receptę

yyyyy