APAP REGULAR 24 tabl.

9,07

Opis

APAP REGULAR 24 tabl.

APAP REGULAR 24 tabl.APAP to lek zawierający paracetamol, jedną z najczęściej stosowanych i najbezpieczniejszych substancji przeciwbólowych. Preparat zwalcza bóle głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne oraz gorączkę występującą np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.DziałanieLek zmiejszający dolegliwości bólowe oraz działający przeciwgorączkowo.ZastosowanieApap stosowany jest jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia:* ból głowy* mięśni* zębów* nerwobóle* bóle miesiączkowe* doraźnie jako środek przeciwgorączkowy (przy grypie, przeziębieniach).PrzyjmowanieZazwyczaj stosowana dawka leku APAP to:Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek w ciągu doby).Dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 do 4 razy na dobę.

NiepożądaneSporadycznie: skórne reakcje uczuleniowe.Bardzo rzadko w przypadku osobniczej nadwrażliwości, niedokrwistość hemolityczna, trombocytopenia, agranulocytoza, methemoglobinemia.PrzeciwwskazaniaNie należy przyjmować leku jeśli:* wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku* występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek* stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu* występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazymethemoglobinowej* u dzieci w wieku poniżej 12 lat.InterakcjeLeku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji), oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania oraz z zydowudyną (lek przeciwiwrusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV). W przypadku jednoczesnego stosowania doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny i izoniazydu (leki stosowane w leczeniu gruźlicy), leków przeciwpadaczkowych, barbituranów (leki o działaniu uspokajającym i nasennym), diflunisalu (lek przeciwbólowy), sulfinpirazonu (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej) lub innych leków indukujących enzymy mikrosomowe wątroby przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza. Kofeina nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.Skład1 tabletka powlekana zawiera substancję czynną: paracetamol 500mg.

USP Zdrowie

Przeciwbólowe

nacomi vitamin c opinie, now super enzymes, pharmaceris h stimuforten, capri care 1 opinie, probiotic 10, kubek koala, leki na receptę apteka internetowa, ból zęba mimo lekarstwa

yyyyy