IBUPROM MAX 24 tabl.

13,74

Opis

IBUPROM MAX 24 tabl.

IBUPROM MAX 24 tabl.DziałanieIbuprom MAX (ibuprofen 400mg) jest lekiem działającym przeciwbólowo (na poziomie centralnym i obwodowym). Ibuprofen – substancja czynna Ibupromu stosowana jest w leczeniu bólu, który często wynika ze stanu zapalnego (działanie obwodowe). Lek skutecznie obniża gorączkę (działanie centralne).WskazaniaBóle różnego pochodzenia w tym: bóle głowy, migreny, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, kości i stawów, bóle krzyża, bóle pourazowe, nerwobóle, rwa kulszowa.PrzyjmowanieDorośli i dzieci powyżej 12 lat:W doraźnym leczeniu: 1 tabletka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować ilości większej niż 3 tabletek na dobę).Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Nie należy zwiększać zalecanej dawki.W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.Nie wolno przyjmować leku przez okres ponad 3 dni bez konsultacji z lekarzem.W przypadku pominięcia dawki nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na składniki preparatu oraz inne niesterydowe leki przeciwzapalne.Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. W przeszłości, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ, objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki skórnej lub astmy oskrzelowej. III trymestr ciąży. Dzieci poniżej 12 r.ż.Ostrożnie stosować u chorych z niewydolnością mięśnia sercowego, nerek i wątroby, u osób z astmą oskrzelową, nadciśnieniem tętniczym, układowym toczniem rumieniowatym lub innymi chorobami tkanki łącznej; u chorych z zaburzeniami krzepliwości krwi, leczonych lekami przeciwzakrzepowymi, moczopędnymi, nasercowymi, innymi NLPZ, u osób w podeszłym wieku, a także przy jednoczesnym spożywaniu alkoholu.InterakcjeNie należy stosować Ibupromu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego.Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.Skład1 tabletka drażowana zawiera ibuprofen 400mg.

USP Zdrowie

Przeciwbólowe

listki miętowe, leki na pamięć i koncentrację, serum depigmentacyjne, 2×5, jak leczyć łupież, biovital zdrowie cena, test ciążowy wczesny, dziewczyna z reklamy maxon, padma basic opinie lekarzy, usuwanie kurzajek cena, ochrona 24 72, ziaja masło kakaowe do opalania, rekawiczki apteka gemini, neoglandyna opinie, kerabione zestaw, witamina d3 vigantoletten, herbata żurawinowa

yyyyy